Čudeži učenja na prostem

V šolskem letu 2019/2020 smo se vključili v eTwinning projekt z naslovom The Wonders of Outdoor Learning – Čedeži učenja na prostem.
V projektu sodeluje skupaj šest držav: Slovenija, Turčija, Italija, Srbija, Romunija in Portugalska.
Predšolski otroci imajo radi aktivnosti na prostem, radi odkrivajo različne kraje, radi se učijo z igranjem in raziskovanjem. Cilj projekta je spodbuditi otroke in vzgojitelje, da čimveč aktivnosti izvajajo zunaj, da raziskujejo resnično naravo, okolico in svoje ugotovitve delijo z vrstniki od blizu in daleč. V ta projekt bomo vključili vse možne vire, kot so travniki, polja, kmetije, predelovalne dejavnosti, mesto, vas, gozd… Ker smo iz različnih držav z različnim podnebjem, različnim rastlinjem, različnimi navadami, se bomo drug od drugega učili o značilnostih partnerskih držav. Komunicirali, sodelovali smo in bomo preko video klicev, ustvarili bomo posnetke in jih delili s partnerji na eTwinning portalu, izdelovali plakate…Žal nas je pri izvajanju projekta omejila epedimija, se pa že veselimo nadaljevanja z našim delom v prihodnjem šolskem letu.
O našem sodelovanju je nastal kratek video, ki ga z veseljem delimo z vami.