Obvestilo – NUJNO VARSTVO

Spoštovani.

Vlada Republike Slovenije je izdala Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih.
Z odlokom se zaradi zajezitve in obvladovanja nalezljive bolezni COVID-19 začasno prepoveduje zbiranje ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih.
Odlok bo začel veljati 1. aprila 2021 in bo veljal do vključno 11. aprila 2021.

Za otroke v vrtcih je zagotovljeno nujno varstvo, če sta oba starša ali eden od staršev, ki je samohranilec, zaposlena v sektorjih kritične infrastrukture, določenih v 4. členu Zakona o kritični infrastrukturi (Uradni list RS, št. 75/17), v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja, zavodih s področja socialne varnosti, v Slovenski vojski, Policiji ter zaposleni v poklicnih gasilskih enotah. Zaposlitev se ugotavlja na podlagi potrdila delodajalca.
Zavodi moramo pri svojem delu upoštevati smernice ministrstva, pristojnega za zdravje, in Nacionalnega inštituta za javno zdravje za preprečevanje okužbe z virusom SARS-CoV-2.

Skladno z zapisanim vas prosimo, da nam tisti, ki ste upravičeni do nujnega varstva in ga boste koristili, to sporočite do srede, do 8. ure zjutraj. Hkrati nam posredujete potrdilo delodajalca za oba starša (oziroma enega v primeru starša samohranilca) iz katerega je razvidno, da ste zaposleni v kritični infrastrukturi. Pri tem si lahko pomagate s priloženim potrdilom.

Ostanimo zdravi,
Blaž Kölner, ravnatelj

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost